Applaws karma dla kota – opinia

Puszeczka, za którą wiele kotów dałoby się pokroić. Co takiego ma w sobie Applaws karma dla kota, że naszym pupilom aż uszy się trzęsą? Sprawdźmy!

applaws karma dla kota

Pora przyjrzeć się kolejnej karmie dla kota dostępnej na półkach sklepów zoologicznych. O dziwo, wiele opiekunów podaje ją swoim kotom. O dziwo, sporo opiekunów podaje kotom TYLKO tę karmę. Nie jest to rozsądnym wyborem i najwyższy czas zatem wyjaśnić dlaczego.

Applaws karma dla kota – skład

Karma mokra dla kotów Applaws jest typowym przykładem karmy uzupełniającej. To znaczy, że ta karma nie może stanowić podstawy diety. Dlatego może być podawana jedynie jako dodatek do żywienia, jego urozmaicenie podawane raz na jakiś czas. Dotyczy to nie tylko tacek przedstawionych na zdjęciach, ale również wszystkich dotychczasowych karm mokrych tej marki (puszeczki, saszetki).


Więcej na temat karm uzupełniających znajdziesz tutaj: Karma uzupełniająca a pełnoporcjowa – różnice.


Skład tej karmy na pierwszy rzut oka wygląda bardzo zachęcająco, co prawdopodobnie kusi wielu opiekunów do podawania właśnie tej karmy swojemu kotu.

Pierś z kurczaka z ikrą tuńczyka – Skład:
54% piersi z kurczaka, 35% bulionu, 6% ikry z tuńczyka, 5% ryżu.

Pamiętajmy jednak, że wybierając karmę dla zwierzaka należy patrzeć nie tylko na wymienione składniki, ale również pozostałą część etykiety. Z niej wyczytamy między innymi informację o tym, czy karma jest pełnoporcjowa czy uzupełniająca.

Karma Applaws mimo krótkiego i zachęcającego składu, składa się w dużej mierze z samej piersi z kurczaka, a tak nie wygląda zbilansowana dieta kota. Brak w niej podrobów i suplementów, w związku z czym nie może stanowić podstawy diety. Ponadto na minus zasługuje dodatek zbóż (ryżu) lub warzyw. Co prawda w niewielkich ilościach (ok. 5%), ale jednak.

applaws karma mokra

Dostępne smaki

W formie tacek mamy do wyboru następujące smaki:

  • pierś z kurczaka z kaczką
  • tuńczyk z krewetkami
  • tuńczyk z mięsem krabim
  • sardynki z makrelą
  • pierś z kurczaka z ryżem
  • pierś z kurczaka z ikrą tuńczyka

W pozostałych wersjach wielkościowych (puszeczki, saszetki) wybór jest jeszcze większy, aczkolwiek podstawa składu zwykle jest podobna (kurczak/tuńczyk).


Karma ta ze względu na swoją wysoką smakowitość może nam również posłużyć jako dosmaczacz przy zmianie karmy lub przy kocich niejadkach. Więcej na ten temat przeczytaj tu: Jak przestawić kota na mokrą karmę?


applaws opinia

Applaws karma dla kota – podsumowanie

Moja opinia na temat tej karmy jest krótka: to dobra karma, ale może stanowić jedynie urozmaicenie diety. Podając ją od czasu do czasu swoim kotom, możemy im po prostu umilić dzień smaczną przekąską.

Ściskam, Kasia

Polub nas na Facebooku!

.

Leave a Comment