Kalkulator, który obliczy ile powinien jeść Twój pies

kalkulator ile powinien jeść pies

Zastanawiasz się ile powinien jeść pies? Nie wiesz jak obliczyć ile karmy podawać psu?

Już nie musisz się martwić! Przed Tobą nowy kalkulator „ile powinien jeść pies”! Wyliczenie odpowiedniej ilości karmy dla psa jeszcze nigdy nie było tak proste!

Kalkulator „Ile powinien jeść pies” zrobi wszystko za Ciebie!

Z naszym kalkulatorem możesz obliczyć, ile karmy dziennie powinien otrzymywać Twój pies. Wystarczy, że uzupełnisz podstawowe informacje o swoim pupilu oraz o jego karmie, a kalkulator zajmie się resztą!

Zajmie Ci to 5 minut, a dzięki temu możesz poprawić zdrowie i komfort życia swojego przyjaciela.

kalkulator ile powinien jeść pies

Dlaczego warto wiedzieć ile powinien jeść pies?

Po pierwsze prawidłowe wyliczenie dziennej ilości karmy dla psa jest kluczem do zapewnienia mu zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Pozwoli to dostarczyć pupilowi odpowiednie ilości najważniejszych składników pokarmowych, dzięki czemu możemy uchronić go przed otyłością lub niedowagą.

Jednak aby tak się stało, należy pilnować kilku ważnych zasad:
  • dzienną dawkę karmy dla psa należy wyliczać często, a nie raz w życiu, bowiem aktywność psa, jego stan fizjologiczny oraz waga są bardzo dynamiczne, z dnia na dzień mogą ulegać zmianom.
  • po wyliczeniu ile powinien jeść pies, należy ściśle przestrzegać wyliczonej dawki i nie ulegać słodkim oczom pupila proszącym o więcej – w taki sposób łatwo można doprowadzić do nadwagi.
  • wszelkie zmiany w żywieniu, w tym również w ilości dawki pokarmowej, należy wprowadzać stopniowo (więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj: jak wprowadzić nową karmę dla psa?).
  • aby mieć pewność co do słuszności diety psa, zalecana jest konsultacja z lekarzem weterynarii.
  • przy żywieniu psa należy przede wszystkim obserwować zwierzę i reagować w przypadku jakichkolwiek niepokojących zmian w zachowaniu lub wyglądzie.
  • podane wyliczenia są szacunkowe, oparte o bieżącą literaturę naukową w tym temacie, jednakże każdy przypadek psa należy traktować indywidualnie.

Kalkulator ile powinien jeść pies

Jeżeli wolisz samemu obliczyć ile powinien jeść pies, skorzystaj z gotowej rozpiski: ile powinien jeść pies – oblicz to sam! Znajdziesz tam dokładny opis, jak krok po kroku obliczyć dzienną dawkę karmy dla swojego psa.

A w razie jakichkolwiek pytań lub uwag pisz śmiało! Kontakt do mnie znajdziesz tutaj: Kontakt Zwierzęcy Punkt Widzenia. 

Oby kalkulator „ile powinien jeść pies” służył Wam jak najdłużej!

Ściskam, Kasia

Follow my blog with Bloglovin