Feringa Pure Meat opinia

Pora przyjrzeć się bliżej karmie monobiałkowej znanej i lubianej marki Feringa. Jak wypada pod względem jakości? Zapraszam do lektury Feringa Pure Meat opinia.

feringa pure meat opinia

Gdy masz za sobą poszukiwania dobrej jakościowo karmy dla alergika, wiesz jak trudne jest to zadanie. Godziny poszukiwań, a jedyne co uda się znaleźć to popularne karmy suche ze zbożem na pierwszy miejscu.

Tak się składa, że Feringa Pure Meat Menu może okazać się idealną karmą dla kocich alergików. Są to bowiem karmy monoproteinowe, a więc składające się z jednego źródła białka pochodzenia zwierzęcego.


Szczegóły o tym dlaczego karmy monobiałkowe są odpowiednie dla alergików znajdziesz we wpisie: Alergia pokarmowa u psa i kota


Jednakże karma Feringa to dobry wybór nie tylko dla kocich alergików. Przyjrzyjmy się jej bliżej.

Feringa Pure Meat Menu – skład

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na skład karmy Feringa Pure Meat Menu. Producent ma się bowiem czym pochwalić:

Kurczak z dynią i kocimiętką – Skład: 95,8% kurczaka (35% mięsa, 20% serc, 20% żołądków, 15 % wątróbek, 10% skóry), 3,5% dyni, 0,5% kocimiętki, 0,1% spiruliny, 0,1% składników mineralnych

Po pierwsze warto docenić precyzyjność podawania użytych składników. Po drugie w karmie znajdziemy przede wszystkim składniki pochodzenia zwierzęcego – mięso (35%) i podroby (65%). Zatem niestety mimo szczerych chęci producenta pokazania nam mięsa na pierwszym miejscu – mamy przewagę podrobów.

Dodatki roślinne, mimo że nie są niezbędne, są na akceptowalnym poziomie kilku procent.

Dostępne smaki

  • Królik z pasternakiem i kocimiętką
  • Kurczak z dynią i kocimiętką
  • Jagnięcina z ziemniakami i ożanką
  • Cielęcina z brokułami i mniszkiem
  • Łosoś z ziemniakami i pietruszką
  • Kaczka z twarogiem i walerianą
  • Indyk z pasternakiem (edycja zimowa)

Poznaj oceny także innych produktów dla kotów: Produkty dla kotów – recenzje


Składniki analityczne

Składniki analityczne podane są na przykładzie smaku jagnięcina z ziemniakami.

  • Białko surowe: 10,8% [w suchej masie = 50%]
  • Tłuszcz surowy: 6,0% [w suchej masie = 28%]
  • Popiół surowy: 2,3% [w suchej masie = 11%]
  • Włókno surowe: 0,3% [w suchej masie = 1,4%]
  • Wilgotność: 78,4%
  • Węglowodany: 2,2% [w suchej masie = 10%]
    (do wyliczenia samemu, sprawdź tutaj jak obliczyć: kaloryczność karmy)
  • Tauryna: 0,7%
feringa pure meat opinie

Karma Feringa Pure Meat cechuje się odpowiednią ilością tłuszczu i białka (choć ta druga jest na wysokości górnej granicy). Węglowodanów jest sporo, a ich ilość jest zmienna między smakami. W smaku króliczym jest ich 16%! W pozostałych mniej. Przypomnę tylko, że najbardziej pożądana ilość to taka poniżej 5% w suchej masie.

Oprócz tego akurat ten rodzaj Feringi zawiera mały dodatek tauryny. Spełnia on minimalne wymagania dla karmy bytowej, ale dla kotów ten aminokwas jest niezwykle cenny i mogłoby być go więcej.


Dlaczego tauryna jest tak ważna w diecie kotów? Przeczytaj w tekście: Tauryna dla kota


Jednak są to tylko drobnostki, które nie sprawiają od razu, że karma jest gorzej jakości. Na tle konkurencji i tak wygląda przyzwoicie.

Feringa Pure Meat opinia

Podsumowując, jest to ciekawa propozycja dla kocich alergików z wieloma smakami monobiałkowymi do wyboru. Na podstawie przedstawionych informacji każdy sam może wyciągnąć wnioski czy ta karma będzie dobra dla jego kota.

Jednak we wpisie chodziło o moją opinię. A zatem Feringa Pure Meat opinia brzmi tak: dobra karma monoproteinowa, ale trzeba zwracać uwagę na składniki w poszczególnych smakach i wybrać ten najlepszy. Oczywiście dotyczy to tych opiekunów, którzy mogą wybierać, a więc bez zwierzaków-alergików.

Ściskam, Kasia

Polub nas na Facebooku!

.