O mnie

Cześć! To ja – Kasia Kazimierska – dziewczyna od zawsze zakochana w zwierzętach. A to jest mój Zwierzęcy kawałek Internetu. Możliwe, że jesteś tutaj, ponieważ masz tak jak ja i lubisz lepiej poznać osobę zanim rozpoczniesz z nią dłuższy dialog. Zgadza się – traktuję blogi właśnie jako specyficzną formę dialogu autorów z czytelnikami. Dlatego pozwól, że w kilku słowach opiszę najpierw siebie, a następnie miejsce, w którym się znajdujesz. Dzięki temu zdecydujesz czy chcesz prowadzić ze mną dłuższy dialog i wracać do Zwierzęcego bloga. Poznajmy się!

Klika słów o mnie

kasia kazimierska

Miłość do zwierząt jest we mnie odkąd pamiętam. W moim domu zawsze były zwierzęta i już nie wyobrażam sobie życia bez nich. Obecnie jestem szczęśliwą opiekunką kota oraz królika. Nasze przygody możesz śledzić na Zwierzęcym Instagramie: Obserwuj nas!

Ze zwierzętami jest związane również moje wykształcenie – w 2018 roku uzyskałam tytuł inżyniera zootechniki i już rok później zostałam magistrem 😉 Ponadto w międzyczasie ukończyłam technika weterynarii. Napisałam już kilka artykułów o tematyce zwierzęcej, zrobiłam trochę badań, ale dalej czuję niedosyt. Dlatego teraz rozpoczęłam dalszą karierę naukową w Szkole Doktorskiej.

Jeśli dobrze pójdzie to za cztery lata uzyskam tytuł doktora, który zdobędę w Pracowni Żywienia Zwierząt i Żywności. W tym czasie mam zamiar dogłębnie sprawdzić karmy dla psów i kotów pod względem bezpieczeństwa. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj: Doktorat z żywienia zwierząt – jak to wygląda?

W międzyczasie pracowałam także w sklepie niemal codziennie miałam możliwość obracania się wśród artykułów dla zwierząt. Dzięki temu jestem w miarę zorientowana w produktach dostępnych na rynku oraz w potrzebach właścicieli zwierząt.

Oprócz tego kocham dobre jedzenie, ciekawe seriale i ekscytujące podróże. Dobrą książkę też nie pogardzę, szczególnie jeśli mogę się z niej czegoś interesującego dowiedzieć.

I teraz czas odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: po co to wszystko?

Kilka słów o blogu

zwierzęcy punkt widzenia blog

Wiesz już o mnie dość sporo, a dalej zastanawiasz się co tutaj robisz? Pozwól więc, że wyjaśnię jaka jest idea Zwierzęcego bloga.

Postanowiłam założyć bloga by móc podzielić się z Tobą moją wiedzą, która cały czas się powiększa. Uważam, że byłoby to dość samolubne, gdybym miała zachować wszystko co wiem tylko dla siebie. Chcę bowiem zmieniać życie i zdrowie naszych zwierząt na lepsze, a bez odpowiedniej edukacji nie da się tego zrobić.

Dlatego znajdziesz tu sporo informacji o żywieniu zwierząt, ale nie zabraknie też wpisów o zdrowiu czy pielęgnacji. Ponadto częstym tematem będą moje wyniki badań do pracy doktorskiej, jak już tylko je uzyskam w laboratorium. Moim głównym celem jest przekazywanie wiedzy w jak najprostszy sposób.

Mam nadzieję, że zostaniesz ze mną na dłużej i nasz dialog będzie trwał godzinami, dniami i latami!

A jeśli masz jakieś pytania – śmiało, napisz do mnie na
kontakt(at)zwierzecy.pl
lub wejdź w zakładkę: Kontakt.