Karma 77 opinia – moja recenzja

Spotkała mnie ogromna przyjemność przetestowania nowych na rynku polskim suchych karm dla psów. Przybyły prosto z Wielkiej Brytanii, niosąc ze sobą rewolucyjny proces produkcji. Sprawdź jak przebiegły nasze testy i jaki jest ostateczny werdykt o karmie 77. Karma 77 opinia.

karma 77 opinia moja recenzja

Karma 77 to nowa perełka na rynku, na którą natrafiłam przy szukaniu karm spełniających kryteria karmy hipoalergicznej. Bowiem Karma 77 na ostatniej liście #5NAJ karm suchych dla psów alergików, zajęła pierwsze miejsce! W rezultacie tym bardziej cieszy mnie fakt, że miałam możliwość przetestowania tej firmy i wystawienia jej oceny.

Ze względu na fakt, że niestety nie posiadam psa (jeszcze 😅), testerami zostały dwa zaprzyjaźnione posokowce bawarskie: rosnący junior Hachiko (po prawej) oraz 7-letnia Draka (z lewej).

karma 77

Czym się charakteryzuje Karma 77?

 • Karma 77 ma bardzo dobry skład: nie zawiera zbóż (w tym ryżu), soi ani kukurydzy. Ponadto skład jest precyzyjny, czytelny i niedługi, w którym nie znajdziemy ani grama kurczaka! (prócz wersji Edward mini). Dodatkowo bardzo cenię producentów, którzy w składnikach analitycznych od razu podają zawartość węglowodanów, wilgotności oraz energii metabolicznej. Mimo, że nie muszą tego robić. Czapki z głów!
 • Mięso w każdej karmie stanowi minimum 50% składu. Oprócz tego wszystkie karmy (prócz wersji Arthur) zawierają tylko jeden rodzaj białka pochodzenia zwierzęcego, dlatego mogą być stosowane w diecie eliminacyjnej. Stąd też Karma 77 trafiła na mój ranking najlepszych karm dla psich alergików!
 • Nowy proces produkcji zapewnia lepszą strawność i smakowitość karmy: polega na gotowaniu mięsa w temperaturze 77 stopni przez 46 godzin. Sprawia to, że mięso jest lekkostrawne i wydobywa z niego najlepszy aromat. Czuć go od razu po otwarciu opakowania!
 • Ekologiczne papierowe opakowania: proste, nieprzesycone marketingiem etykiety, wykonane z myślą o środowisku. Chciałabym, aby każdy producent karm postawił na takie rozwiązanie!
 • Podział na karmy dla psów dużych i małych ras.
 • Ciekawe nazwy z imionami królów, dające odnieść wrażenie posiłku psa niczym obiadu wielkiego monarchy historycznej Europy.

recenzja karma 77

karma 77 junior

Karma 77 opinia – moje spostrzeżenia

Ciężko był odciągnąć psy od opakowań zanim jeszcze zostały otwarte. Nic dziwnego – po otwarciu pierwsze co poczułam to bardzo przyjemny zapach. Psy zapewne wyczuwały go już przez zamknięty worek, ale ja nie mam tyle komórek węchowych co one 😉

Następnie zwróciłam uwagę na lśniące granulki, o idealnym kształcie. Wygląd wraz z zapachem od razu wskazywał  na zawarte w środku składniki najwyższej jakości, nawet bez konieczności sprawdzania tego na odwrocie etykiety. Uwierzcie mi, że w laboratorium przebadałam już sporo karm suchych i sądzę, że umiem rozpoznać karmę o dobrej jakości po samym jej wyglądzie.

Kolejne zadanie już nie należało do mnie – ocena smakowitości. Hachicko oceniał karmę dla Juniorów (Philip IV Junior), a Draka ze względu na zmniejszoną aktywność fizyczną otrzymała karmę o niższej zawartości energii (Philip IV). Obie karmy zostały wchłonięte przez psy w mniej niż pół minuty. O ile u Juniora było to dość naturalne (zjadłby wszystko i w każdej ilości), o tyle starsza suczka często potrafi wybrzydzać. Jeżeli jej karma tak zasmakowała, oznacza to wysoką atrakcyjność tej karmy dla psów i ich nosów.

Ponadto karma jest również atrakcyjna dla ich przewodu pokarmowego – żadne rewolucje nie nastąpiły po spożywaniu karmy 77. Przy jedzeniu uszy się trzęsą, a języki oblizują nosy. Testy zakończone – ocena na 5!

karma 77 recenzja

 

moja opinia

karma sucha dla psów

Karma 77 – dostępne smaki (rodzaje mięs):

 • Edward VII – indyk
 • Henry VIII – kaczka
 • Charles V – wołowina
 • Louis XIV – jagnięcina
 • Philip IV – pstrąg i łosoś dla małych ras
 • Mini Philip IV – łosoś i pstrąg dla małych ras
 • Mini Louis XIV – jagnięcina dla małych ras
 • Large Edward VII – indyk dla dużych ras
 • Junior Philip IV – łosoś, plamiak i błękitek dla szczeniąt
 • Junior Large Philip IV – łosoś dla szczeniąt dużych ras

Jeżeli dalej nie czujesz się przekonany co do tej karmy – daj to ocenić swojemu psu! Możesz zamówić próbki kontaktując się z producentem: link do strony.

Podsumowanie

Podsumowując Karma 77 to naprawdę dobrej jakości produkt dla Twojego psa. Jeżeli borykasz się z problemem alergii lub nietolerancji pokarmowej, Karma 77 może okazać się strzałem w dziesiątkę. Smakowitość tej karmy wydaje się być bardzo wysoka, więc może być to świetne rozwiązanie dla psa, który lubi czasem powybrzydzać. A czy Twój pies próbował już Karmy 77? 🙂

Ściskam, Kasia

Follow my blog with Bloglovin

.

Leave a Comment