Prezent dla psa na święta – 5 pomysłów

Prezenty dla mamy, męża i dzieci już kupione? Zatem najwyższa pomyśleć o naszych najmniejszych członkach rodziny! Jaki prezent dla psa na święta będzie najlepszy? Zobacz 5 naszych pomysłów na wspaniały prezent dla psa, który na pewno sprawi Twojemu pupilowi wiele radości!

prezent dla psa na święta

Dlaczego warto kupić prezent dla psa na święta?

Moje pytanie brzmi: a czemu nie? 😄 Może i psy nie rozumieją o co chodzi z Wigilią, choinką i schowanymi pod nią prezentami, ale rozumieją co znaczy nowa zabawka lub przysmak. Co więcej psy zawsze okazują wdzięczność i radość z nowej rzeczy, co czasem ciężko dostrzec u obdarowanego człowieka.

Pamiętaj: Twój pies nie oczekuje wymyślnych prezentów. Nawet mały smakołyk lub gryzak sprawią mu wiele szczęścia. Dzięki prezentowi pies na pewno poczuje się ważny, dlatego nie zważając na to czy był grzeczny w tym roku czy nie: obdaruj go czymś wyjątkowym!

Prezent dla psa na święta – 5 pomysłów na udany prezent:

Przysmaki i gryzaki

Najsmaczniejszy i najlepszy prezent dla psa na święta! Oczywiście zachęcam Cię, abyś postawił na jakość, nie ilość. Niech taki przysmak obfituje w zdrowe i wartościowe dla psa składniki (przede wszystkim produkty pochodzenia zwierzęcego) oraz niech będzie wolny od zbóż, barwników i konserwantów. Nie wiesz jakie przysmaki wybrać? Odrobiłam zadanie domowe za Ciebie! Koniecznie zajrzyj na gotową listę #5NAJ Najlepsze przysmaki dla psa.


Oprócz tego świetnym pomysłem są naturalne przysmaki i gryzaki dla psa, których listę znajdziesz pod tym linkiem: Daj psu żuć! Czyli naturalne gryzaki i przysmaki dla psów


Szarpak

Szarpaki dla psa to cudowne zabawki, które w łatwy sposób zachęcają psa do zabawy. Szarpakiem pies może bawić się sam lub razem z nami. Podczas wspólnej zabawy możemy się z psem szarpać, przeciągać lub nawet wykorzystać zabawkę do treningu. Psiak może się porządnie wyżyć na szarpaku, dzięki czemu kapcie i poduszki pozostawi w spokoju 😉

Zabawka na przysmaki lub maty węchowe

To naturalne, że przed świętami mamy nieco mniej czasu na zabawy i długie spacery z psem. Do tego dochodzi panujące napięcie przedświąteczne, dużo krzątaniny i aromatycznych zapachów dochodzących z kuchni. Pies może mieć problem spokojnie to wytrzymać. Dlatego obdarowanie psa zabawką, która zajmie go na chwilę dłużej, jest strzałem w dziesiątkę! 

Idealne okażą się wszystkie zabawki, w które możemy schować wspomniane wyżej psie smaczki. Mogą być to piłki z dziurkami bądź popularne ostatnio maty węchowe (a także maty do lizania). Wówczas pies będzie miał zadanie przysmaki wyszukać, wylizać bądź wytrząsnąć, co może zająć go na długie godziny. Ponadto niektóre z tych zabawek korzystnie wpływają na stan zębów psiaka. Dzięki temu pies otrzyma sposób na nudę i czyste zęby!

jaki prezent dla psa

Piękne, wygodne i nowe legowisko

Kto z nas nie lubi spać w wygodnym łóżku? A jeżeli do tego to łóżko jest ładne, to i śpi się przyjemniej 😉 Może nadeszła najwyższa pora, aby wymienić stare i nieco wyblakłe legowisko, na nowe piękne psie posłanie? Lepiej zacznij szukać legowiska z wyprzedzeniem, bo dostępność rozmiarów, wzorów i kolorów jest ogromna! Obecnie na rynku istnieje wiele firm projektujących wspaniałe legowiska, które nie tylko są idealnym miejscem do spania psa, ale również stanowią element wystroju wnętrza!

Od razu zaznaczam, że to rodzaj droższego prezentu, choć można już znaleźć legowiska od 50 złotych.

Akcesoria świąteczne

A może nowa obroża, szelki lub smycz? Również w tej kategorii wybór kolorów i wzorów jest przeogromny! Jeśli chcesz, aby (tak jak Ty i Twoja rodzina) Twój pies także wyglądał elegancko przy wigilijnym stole, to spraw mu muchę bądź psią bandanę. Akcesoria te można znaleźć w pięknych, świątecznych wzorach.


Zobacz co jest wygodniejsze i bezpieczniejsze dla psa: obroża czy szelki? 


Podsumowanie

Nasze psy ucieszą się tak naprawdę ze wszystkiego: gałęzi znalezionej w lesie, starej piłki tenisowej czy chociażby (a może przede wszystkim) z chwili pieszczot i zabawy ze swoim opiekunem. Jeśli jednak traktujesz swojego psa jak członka rodziny, to dla niego również może się znaleźć prezent pod choinką. Nawet najmniejszy.

Przy okazji pamiętaj, że zrzucanie resztek ze stołu wigilijnego nie jest bezpieczne dla psa. Ponieważ w naszej diecie (a szczególnie podczas świąt) stosujemy wiele produktów, które psu mogą zaszkodzić. Zobacz listę zakazanych produktów, których nie może jeść pies i spędź święta bez rewolucji żołądkowych Twojego psa.

Ściskam, Kasia

Follow my blog with Bloglovin

.

Leave a Comment