Najlepsze przysmaki dla psa – #5NAJ

Nasze psy zasługują czasem na pochwałę lub po prostu przekąszenie czegoś między posiłkami. Przy czym zasługują na coś zdrowego i dobrego. Dlatego dzisiaj przedstawiam najlepsze przysmaki dla psa, które znajdziesz w sklepach zoologicznych.

najlepsze przysmaki dla psa

Podobnie jak w przypadku wpisu #5NAJ Najlepsze przysmaki dla kota, wybór ścisłej czołówki w kategorii przysmaków dla psów był trudny. Bowiem dostępnych wariantów jest mnóstwo, a miejsc w rankingu tylko pięć. Stąd ponownie na mojej liście znajdziecie wybrane przeze mnie i sprawdzone przez mojego psa przysmaki, które goszczą na naszych domowych półkach.

Chciałabym także zaznaczyć, że zawsze najmocniej dla psów polecam naturalne gryzaki i przysmaki. Aczkolwiek o tym już pisałam i takie smakołyki możecie znaleźć w ogromnych ilościach i pod różnymi postaciami. Dlatego na dzisiejszej liście #5NAJ podam przysmaki, które są równie dobre, ale są czymś więcej niż suszonym mięsem czy wątróbką. Oczywiście wszystko bez dodatku zbóż, ziemniaków, soi czy innych zbędnych wypełniaczy.

#5NAJ najlepsze przysmaki dla psa

 

5. Natureanaturea przysmaki

Półwilgotne, mięciutkie a jednocześnie zwarte przysmaki dla psów. Ponadto do wyboru mamy wiele smaków i nawet kształtów (forma granulek lub pasków dentystycznych). Zawierają w swoim składzie dodatki wpływające na lepszą kondycję stawów. A skład jest krótki i przejrzysty.

Cena: około 7 złotych za 30 gramów

 

4. Berry Handmade Dog Snacksberry przysmaki dla psa

Ręcznie wypiekane i oczywiście bezzbożowe ciasteczka dla psów. I co najważniejsze – produkowane w Polsce! Bardzo dokładnie określony skład z wartościami procentowymi przy każdym składniku. Ponadto ze względu na ochronę środowiska, chrupki te pakowane są w kartonowe pudełka i papierowe torebki. Cudowna sprawa!

Dodatkowo są leciutkie, pięknie pachnące i mają kształt serduszek. Naprawdę polecam!

Cena: około 8 złotych za 30 gramów

 

3. ACANA Treats acana treats

Przysmaki monobiałkowe, czyli zawierające tylko jedno źródło białka. Mówiąc jeszcze inaczej, posiadające w swoim składzie tylko jeden gatunek mięsa. W związku z tym są idealne dla psich alergików, nie tolerujących niektórych gatunków mięs (na przykład kurczaka).

Podobnie jak w przypadku karmy ACANA, przysmaki są produkowane ze zwierząt żyjących na wolnych wybiegach Nowej Zelandii. Jednakże według mnie minusem jest wysoka cena. Aczkolwiek za to co dobre, trzeba czasem więcej zapłacić 😉

Cena: około 22 złote za 30 gramów

 

2. Kiełbaski John Dog kiełbaski john dog przysmaki dla psa

Smakołyki od John Dog zawierają aż 98% mięsa w swoim składzie! Do tego mają ciekawą formę mini-kiełbasek oraz niską cenę. Jednakże w opakowaniu 30 gramów nie zmieści się zbyt wiele tych przysmaków, stąd chyba niższa cena. Ponadto trzy ciekawe smaki do wyboru: konina, kaczka i jeleń. Good job John Dog!

Cena: około 4 złote za 30 gramów

 

1. Orijen Dog Treatsorijen smakołyki

Orijen Treats to przysmaki z liofilizowanego mięsa zawierające w swoim składzie produkty różnych gatunków zwierząt: wołowinę, wieprzowinę, jagnięcinę, dziczyznę… I to wszystko w jednym kawałku!

To 100% mięsa i podrobów, stąd uzyskujemy trochę wysoką cenę, ale za taką jakość warto zapłacić. Ponadto w jednym opakowaniu znajduje się mnóstwo kawałków (około 90 w jednej paczce), zatem kupione raz starczy na długo.

Cena: około 19 złotych za 30 gramów

 

Podsumowanie

Zdrowe przysmaki powinny się znaleźć w każdym domu, w którym mieszka pies. Bowiem często znajdzie się dobra okazja, żeby obdarować naszego pupila smacznym kąskiem: czy to podczas tresury czy zwykłego spaceru, warto mieć coś dobrego pod ręką!

Ściskam, Kasia

Follow my blog with Bloglovin

.

Leave a Comment