Prezent dla kota na święta – lista pomysłów

Przy nich nasze choinki nigdy nie są bezpieczne. Jednak nie oznacza to od razu, że musimy rezygnować z prezentu dla nich. Koty lubią od czasu do czasu coś przeskrobać, niemniej na pewno zasługują na drobny podarunek. Przedstawiam kilka pomysłów na prezent dla kota na święta, z których kot na pewno się ucieszy!

prezent dla kota na święta

Choć wiele osób przyzna, że kot najprawdopodobniej ucieszy się bardziej z samego pudełka i wstążki, to podobnie jak w przypadku Prezentu dla psa na święta uważam, że warto obdarowywać nasze zwierzęta prezentami. Traktujemy naszego kota jak członka rodziny, dlaczego zatem nie sprawić mu prezentu w postaci chociażby nowej zabawki? Zobacz co jeszcze będzie dobrym pomysłem na prezent dla kota.

Naturalnie każdy kot jest inny, dlatego na liście pomysłów starałam się podrzucić jak najwięcej uniwersalnych obiektów. W związku z tym mam nadzieję, że znajdziesz coś idealnego dla swojego mruczka.

Prezent dla kota na święta – moje pomysły na kocie prezenty

 Zabawki

To jeden z pomysłów na prezent dla kota na święta, który od razu przychodzi kocim opiekunom do głowy. I nic w tym dziwnego, gdyż nasze koty z reguły szybko nudzą się zabawkami. Potrzebują zatem częstych dostaw nowych piłeczek, myszek, piórek i wędek. Dopasuj rodzaj zabawki do tego, co Twój kot najbardziej lubi. W tym miejscu zachęcam Cię również do przeczytania moich przemyśleń na temat zabawek dla kotów.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są interaktywne zabawki dla kotów, którymi kot może bawić się sam. Takie zabawki często mają przycisk ON/OFF, którym decydujesz kiedy kot ma się bawić (na przykład jak wychodzimy z domu na dłużej). Chociaż przyznam Wam szczerze, że ja na zawsze pozostanę zwolenniczką wspólnych zabaw na linii kot-opiekun.


O tym dlaczego zabawa z kotem jest niezwykle ważna i czemu powinniśmy bawić się z kotem przynajmniej raz dziennie przeczytasz tutaj: 
Jak bawić się z kotem? 


Zdrowe przysmaki

Coś dla kocich łasuchów, ale nie tylko! Ponieważ mało który kot pogardzi mięsnym kąskiem. Mięsny to słowo-klucz. Bowiem jeśli chcesz kupić kotu smaczki, to postaw przede wszystkim na jakość, a nie ilość. Niech przysmaki będą pełne składników pochodzenia zwierzęcego, a wolne od zbóż, ziemniaków, soi i tym podobnych. Gotową listę świetnych przysmaków dla kota znajdziesz na zestawieniu #5NAJ Najlepsze przysmaki dla kota.

Drapak

Drapanie u kotów jest jak jedzenie lub spanie – naturalna potrzeba, którą każdego dnia muszą zaspokoić. Drapaki niestety nie są nieśmiertelne, dlatego co jakiś czas należy albo odświeżyć stary drapak, albo zaopatrzyć się w nowy. Wybór produktów na rynku jest ogromny, a w dodatku każdy kot ma inne wymagania wobec drapaka. Na pewno już wiesz, czy Twój kot woli drapać w pionie czy w poziomie. Ale takich czynników wyboru jest nieco więcej. Wszystko opisałam swego czasu we wpisie Jaki drapak dla kota wybrać? Zatem tam Cię odsyłam 😉

prezent dla kota na święta co kupić kotu

Legowisko

Ponownie wybór artykułów w tej kategorii jest ogromny. Ponadto istnieje wiele osób, które sprzedają legowiska robione własnoręcznie (tzw. handmade). Stąd coraz częściej legowisko nie spełnia jedynie funkcji spania. Często legowisko dla kota staje się także elementem wystroju wnętrza. Twoim zadaniem pozostaje raptem określenie jak i gdzie Twój kot lubi spać. Może potrzebujesz dla niego legowiska na parapet? A może woli spać w miejscach gdzie jest ciasno i ciemno, dlatego lepszy okaże się dla niego kokon? Decyzja należy do Ciebie.

Miski dla kota

Miski dla kota to prezent, za który kot nie podziękuje Ci tak wyraźnie jak za inne, wyżej wymienione prezenty. Jednakże dobrze dobrana miska dla kota to rzecz, za którą podziękuje na pewno koci organizm. Odpowiednia miska na jedzenie to niezwykle istotna sprawa, która zbyt często jest bagatelizowana przed opiekunów kotów. Zmień to i postaw na dobre samopoczucie Twojego kota. Miska ma być płaska i już!


Zobacz dlaczego miska dla kota powinna być płaska we wpisie: Najlepsze miski dla kota – jak wybrać miski dla kotów?


Podsumowanie

Przy obdarowywaniu kota prezentem, nie zapomnij aby zostawić mu pudełko i wstążkę 😁 Czasem zdarza się, że mimo naszych szczerych chęci, kot i tak bardziej woli opakowanie niż zawartość prezentu… Ale czy to nie za to właśnie je kochamy?

Ściskam, Kasia

Follow my blog with Bloglovin

.

Leave a Comment