Piesotto – nasza opinia

Rewolucja w świecie żywienia psów! Piesotto to coś, na co czekał nie jeden opiekun psa. Czym jest Piesotto, dlaczego mówię o rewolucji i skąd wiem, że to pokarm odpowiedni dla Twojego psa? Już tłumaczę!

piesotto opinia
Co znajdziesz w artykule?

Swego czasu skontaktował się ze mną Karol i zaproponował przeprowadzenie testów pokarmu dla psów. Karol to bardzo miły człowiek z ogromnym sercem do zwierząt. Swoją miłość postanowił przelać w biznes i wraz z Bartkiem oraz ich psimi towarzyszami stworzyć coś, czego polski rynek do tej pory jeszcze nie widział.

Ich koncepcja od razu do mnie przemówiła! Pojawił się jednak problem – brak psiego testera (na chwilę obecną nie posiadam psa). Z pomocą przyszła Ewa oraz 3-letni terier walijski Draco. Stworzyliśmy razem niezły team, który dogłębnie przeanalizował i przetestował Piesotto. Do jakich doszliśmy wniosków? Zacznijmy od początku.

Piesotto – co to takiego?

Piesotto to gotowane w domowy sposób, spersonalizowane jedzenie dla Twojego psa. Stworzone pod okiem dietetyków zwierzęcych i ekspertów żywienia, abyś miał pewność, że jest to pokarm kompletny i zbilansowany. To odpowiedź na nieudane próby poszukiwania idealnej karmy dla psa z alergiami pokarmowymi i delikatnymi żołądkami. To coś, na co czekał nie jeden opiekun psa.

To, co mnie urzekło od pierwszej chwili (oprócz samego pomysłu) to piękna strona internetowa. Od razu masz ochotę zwiedzić każdy jej zakamarek i dowiedzieć się wszystkiego o produkcie. Ponadto sposób zamawiania jest przyjemny dla oka, intuicyjny i szybki. Przejdźmy do szczegółów.

Sposób zamawiania – ładnie, szybko i przyjemnie

Po wejściu na stronę www,piesotto.pl od razu masz możliwość stworzenia planu żywieniowego dla swojego psa, według jego indywidualnych potrzeb. Pomaga w tym bardzo intuicyjny formularz. Po kolei wypełniasz informacje o sobie oraz swoim psie.

Zaczynasz od podania swojego imienia oraz kodu pocztowego, a także imienia swojego psa. Jeżeli posiadasz dwa psy lub więcej, od razu uzyskujesz informację o tym, aby skontaktować się z firmą za pomocą e-maila. To cenna informacja dla dużych psich rodzin – dla Was również Piesotto stworzy spersonalizowane jedzenie!

Następnie przechodzimy do uzupełniania bardziej szczegółowych informacji o swoim psie. Co musimy podać? Przede wszystkim płeć, wiek, masę ciała i to czy pies jest wykastrowany. Oprócz tego podajemy rasę psa oraz to jaki rodzaj pokarmu obecnie spożywa i czy dostaje przysmaki. A to wszystko w prostej i czytelnej formie uzupełniania zdań!

informacje o psie formularz

Dodatkowo z 6 dostępnych rysunków musimy zdecydować czy nasz pies jest kanapowcem, spacerowiczem czy sportowcem oraz jaką ma budowę ciała. To wszystko wpływa na dzienną porcję kalorii jaką nasz pies powinien spożywać, a więc tym samym na dzienną porcję Piesotto.

rysunki formularz

Na końcu formularza otrzymujemy informację o zapotrzebowaniu kalorycznym naszego psa, obliczonym na podstawie wcześniej podanych informacji. Sprawdziłam ten system nie raz – za każdym razem skubany wylicza dobrą kaloryczność. Nie ma się do czego przyczepić 😉

Wówczas pozostaje nam już tylko wybór planu dla swojego psa. Plan dotyczy 14-dniowego okresu próbnego. Wybór planu to z kolei nic innego jak wybór smaków pokarmu. Mamy trzy dostępne opcje: soczysta wołowina na 14 dni, delikatny indyk na 14 dni lub pakiet mieszany: 7 dni soczystej wołowiny i 7 dni delikatnego indyka. W naszym przypadku Draco zdecydował się na 14 dniowy pakiet wołowiny.

wybór smaków i kalorie

Skład Piesotto

Tak jak wspomniałam wyżej, do wyboru mamy dwa smaki: soczystą wołowinę i delikatnego indyka. Na stronie w zakładce „Przepisy” mamy dokładne informacje na temat użytych składników, dodatków witaminowo-mineralnych oraz wartości odżywczej na 100 gramów produktu.

Co warto zauważyć, składniki użyte do produkcji Piesotto, charakteryzują się jakością human grade. To znaczy, że są to produkty, które mogłyby być spożywane również przez ludzi. Nareszcie zero odpadków i śmieci, same pełnowartościowe składniki!

Ponadto w składzie nie znajdziecie zbóż. Zamiast tego użyto puree z batata i dołożono do tego mały pakiet warzyw i owoców: marchewkę, dynię, jabłko, szpinak, czerwoną soczewicę, seler czy buraka (w zależności od smaku).

Oprócz tego Piesotto to idealne rozwiązanie dla psów borykających się z alergiami pokarmowymi. Do produkcji użyto tylko jednego źródła białka zwierzęcego – wołowiny lub indyka. Nie znajdziesz tutaj w składzie tajemniczego „tłuszczu zwierzęco” lub niezidentyfikowanych „hydrolizowanych białek zwierzęcych” jak to ma miejsce w wielu karmach hipoalergicznych. Takie tajemnicze składniki mogą uczulać. W przypadku Piesotto nie mamy tego problemu – dokładnie wiemy co zostało użyte do produkcji pokarmu. Alergie pokarmowe staną się przeszłością!

smaki piesotto

Cena

Na ostateczną cenę ma wpływ wiele czynników, które opisywaliśmy przy uzupełnianiu formularza. Masa ciała, wiek, aktywność i budowa ciała mają wpływ na liczbę wyliczonych kalorii dla danego psa, a tym samym na wielkość dziennej dawki Piesotto.

Draco ważący 10,5 kg, będący psem o normalnej aktywności fizycznej, potrzebuje dziennie spożywać 551 kcal. To przełożyło się na cenę pakietu startowego w wysokości 155,57 zł. To z kolei oznacza kwotę 11 zł dziennie na pokarm dla psa.

Czy to dużo? Zależy jak na to patrzymy. W tej cenie dostajemy wszystko, co zobaczysz poniżej. Zanim więc ocenisz czy taka cena jest zbyt wysoka, przeczytaj tekst do końca i dopiero zdecyduj. Pamiętaj, że dla każdego psa ta cena będzie inna. Warto sprawdzić cenę dla swojego psa, tworząc plan na stronie piesotto.pl

Zamówienie i subskrypcja

Na sam koniec pozostaje nam podać dane do wysyłki i zapłacić za zamówienie. Oprócz tego, że sam rodzaj karmy jest nowością na polskim rynku, to jeszcze nie wszystko. Bowiem Piesotto możesz zasubskrybować, jak Netflix czy Spotify!

piesotto subskrypcja

Zatem po wybraniu i zamówieniu pakietu startowego, automatycznie dostajesz informacje o kolejnych planowanych dostawach i cenie subskrypcji. System dostaw działa tak, aby pokarm był zawsze świeży oraz aby nigdy go Wam nie zabrakło! Dlatego dostarczany jest co 21 dni, a terminy dostawy zawsze możesz sprawdzić na swoim koncie Piesotto. Ponadto w każdej chwili możesz zrezygnować z subskrypcji – wstrzymać ją i odnowić kiedy tylko będziesz chciał.

To na pewno wielkie ułatwienie dla tych, którym często zdarza się zapomnieć zamówić odpowiednio wcześniej jedzenie dla psa. Z Piesotto masz pewność, że zawsze będziesz miał co włożyć psu do miski.

dostawa

Testy Piesotto

Paczka przyszła! W ładnym, bezpiecznie zapakowanym pudełku, utrzymującym odpowiednią temperaturę. Po otwarciu możemy dostrzec kilkanaście szczelnie zamkniętych plastikowych woreczków z dokładnym opisem co znajduje się w środku. Ponadto znamy także datę przydatności do spożycia i wagę paczuszki. Oprócz tego informacje na opakowaniu dają nam znać, kiedy podać dany woreczek.

I co dalej?

Instrukcje

Bardzo pomocne okazują się instrukcje dołączane do każdej pierwszej paczki Piesotto. Dzięki temu dowiadujemy się w jaki sposób bezpiecznie wprowadzić nowy pokarm do diety psa. Jest to punkt, o którym niestety często zapominamy, po czym zwalamy winę gazów i biegunek na nową karmę. Tymczasem zastosowanie okresu przejściowego może uchronić naszego psa przez buntem ze strony układu pokarmowego, dlatego warto wziąć sobie podane instrukcje do serca.

Ponadto paczuszki na pierwsze dni zawierają specjalnie określone porcje. Są one najmniejsze w pierwszych dwóch dniach i z każdym kolejnym dniem ilość gotowanego jedzenia wzrasta. To duże ułatwienie, szczególnie dla tych opiekunów, którzy nigdy nie podawali psu gotowanego jedzenia.

instrukcje Piesotto

Przechowywanie

Instrukcje od producentów (czyli prywatnych kucharzy Twojego psa) radzą, aby dwie saszetki na najbliższe dni umieścić w lodówce, a pozostałe schować w zamrażarce. Paczki są pakowane w taki sposób, aby zajmowały jak najmniej miejsca. Pakiet na dwa tygodnie zajął większą część jednej szuflady w zamrażarce.

Porcje jedzenia na kolejne dni wyciąga się odpowiednio wcześniej i rozmraża. Dokładnie tak, jak z mięsem czy mrożonymi warzywami na obiad. 🙂 Do tego w przesyłce dołączane jest specjalne pudełeczko, w którym można bezpiecznie rozmrażać jedzenie w lodówce i mieć pewność, że nic się nie pobrudzi.

przechowywanie jedzenie psa

Po posiłku – czyli nasze wrażenia

Testy Piesotto trwały 14 dni, z czego 7 dni stanowiło okres przejściowy. Draco okazał się wspaniałym testerem i dzielnie dzielił się z nami swoimi wrażeniami.

Po pierwsze po otwarciu paczuszki z pokarmem, gołym okiem możemy dostrzec mielone mięso i kawałki warzyw. Zapach okazał się podobny do zapachu karm z lepszej jakości puszek, choć był znacznie przyjemniejszy i mniej intensywny. Z kolei konsystencja jest lepsza od większości puszkowanych karm mokrych – nie jest to pływająca w tłuszczu mielonka.

piesotto gotowane jedzenie dla psa

W tym miejscu muszę zaznaczyć, że Draco jest wymagającym testerem. Nie spróbuje byle czego. Wielokrotnie zdarzało się, że porcję swojej dotychczasowej karmy zostawiał w misce na później i czasem nie dojadał dziennej dawki. Dlatego tym bardziej cieszyło, gdy Draco z zachwytem zajadał się nowym pokarmem. Ekscytacja nowym jedzeniem miała co prawda swój punkt kulminacyjny na samym początku, a z czasem nieco malała, ale Draco tak czy siak zawsze zostawiał miskę pustą. Możemy uznać, że test smakowitości został zdany na 5+.

gotowane jedzenie dla psa

Smakowitość to jednak nie wszystko. To, co jest ważne dla wielu opiekunów, to fakt jak zareaguje układ pokarmowy psa na nową karmę. Prawda jest taka, że co pies, to układ pokarmowy. Jednakże po bezpiecznym wprowadzeniu pokarmu, czyli po zastosowaniu okresu przejściowego, nie powinny się zdarzyć żadne problemy trawienne. W przypadku Draco nie nastąpiły żadne wzdęcia, gazy czy biegunki.

Piesotto – nasza opinia

Po kilkunastu dniach spędzonych z Piesotto możemy wyciągnąć kilka wniosków. Przede wszystkim warto pochwalić dokładny dobór ilości jedzenia do zapotrzebowania kalorycznego psa. Draco nie objadał się, ani nie chodził głodny. Jego masa ciała pozostała niezmienna (a w końcu zaznaczyliśmy idealną kondycję w formularzu, więc taki był cel). Ponadto dość diamteralna zmiana rodzaju posiłku (z karmy suchej) nie wpłynęła negatywnie na delikatny układ pokarmowy naszego testera. Więcej zalet i wad przedstawiam Wam poniżej:

+ Plusy

+ spersonalizowany posiłek, dobrany do zapotrzebowania kalorycznego Twojego psa

+ dobry i czytelny skład, ze składników jakości human grade

+ dołączone instrukcje, dzięki temu wiesz co i jak masz robić

+ praktyczne opakowania, zajmujące mało miejsca i podzielone na dni

+ oszczędność czasu (nie musisz gotować samemu dla psa)

+ smaczny posiłek, nawet dla psich niejadków

+ wygodne dostawy i ich terminy

+ możliwość wykupienia subskrypcji

Minusy

-/+ wysoka cena: pamiętajcie jednak, że cena w sklepie prawdziwego mięsa to co najmniej kilkanaście złotych. W takim wypadku Piesotto musi kosztować. Ponadto sugeruje to nam tylko, że w puszkach za 7 zł takiego mięsa nie ma…

– (będąc bardzo czepliwym) w przypadku dzielenia paczki na dwa dni, ciężej wyciągało się cały pokarm do końca

dieta pudełkowa dla psa

Raz jeszcze odniosę się do ceny: przypomnę tylko, że wysoka jakość kosztuje. Traktuję ją jako minus, tylko aby zaznaczyć, że wiem, że nie każdy może sobie na to pozwolić. Zachęcam jednak do wyliczenia ceny pakietu dla swojego konkretnego psa. Dla każdego osobnika będzie ona inna.

Pamiętajcie, że Piesotto to najwyższa jakość składników zamknięta w szczelnych i dobrze opisanych opakowaniach. Ktoś za Was tę dietę ułożył, ugotował, testował, zamknął, opisał, zapakował i dostarczył. Warto to docenić.

Podsumowanie i RABAT!

Piesotto to pokarm, który może przynieść ulgę wielu właścicielom psów i ich czworonogom. Jest to zawsze świeży, spersonalizowany i dostarczany pod Twoje drzwi pokarm dla psa najwyższej jakości – czego chcieć więcej?

Jeżeli zachęciłam Cię do wypróbowania tej nowości u swojego psa – czym prędzej zamów pakiet testowy! Wchodząc pod niżej podany link i wpisując kod rabatowy ZWIERZECY30 otrzymasz zniżkę -30% na pierwsze zamówieniekliknij tutaj i zamów ze zniżką! Twój pies Ci za to podziękuje!

Ściskam, Kasia

Follow my blog with Bloglovin

.

Leave a Comment