Najlepsza karma mokra dla psa – #5NAJ

Jaka jest najlepsza karma mokra dla psa? Ciężko wybrać pośród tak obfitej oferty sklepów zoologicznych. Jednakże udało mi się znaleźć prawdziwe perełki. Przedstawiam Ci 5 najlepszych karm mokrych dla psów!

najlepsza karma mokra dla psa

Dziś pierwszy poniedziałek miesiąca, a to oznacza kolejne zestawienie #5NAJ produktów ze świata artykułów dla zwierząt! Przypominam o dotychczasowych artykułach z tej serii:

Najlepsza karma mokra dla psa – kryteria wyboru

Podobnie jak w poprzednich tekstach, pochodziłam trochę po sklepach stacjonarnych i internetowych. Tam brałam do ręki każdą karmę i analizowałam jej skład. Specjalnie po to byś Ty nie musiał tego robić. Chcąc ułatwić Ci życie przedstawiam gotową listę pięciu najlepszych karm mokrych dla psów.

Jeśli jednak wolisz sam przekonać się, która karma jest dobra, a która tylko oszukuje nas ładną etykietą – przeczytaj serię „jak czytać etykiety karm?„!

W karmie dla psa chodzi przede wszystkim o to, aby zawierała duże ilości mięsa i składników pochodzenia zwierzęcego. Zbędne są tutaj wszelkie zboża (w tym ryż) i ziemniaki, które są tylko tanimi wypełniaczami karm. Mile widziany jest za to dodatek owoców, warzyw i ziół – maksymalnie do około 15% (ze względu na to, że psy to względni mięsożercy, mogą dostawać w karmie niewielki procent produktów roślinnych).

Wszystko jasne? To zaczynamy!

Jednak jeszcze tylko zaznaczę, że ze względu na to, że obecnie nie posiadam psa, podany ranking nie został przeze mnie stworzony na podstawie doświadczeń przy psiej misce. Jest to ranking bazujący na składach karm, deklaracjach producenta i opiniach znajomych opiekunów psów. Pamiętaj, że zawsze ostatnie słowo należy do psa, jego preferencji smakowych i jego organizmu.

#5NAJ – najlepsza karma mokra dla psa

5. BOZITA

Bozita zasługuje na miejsce na liście #5NAJ – najlepsza karma mokra dla psa, głównie ze względu na brak zbóż, dużą zawartość mięsa w składzie i ciekawe smaki (łoś, renifer…). Ponadto ma krótki skład, jednakże mogłabym się trochę przyczepić do precyzyjności tego składu. Tak czy siak to dobra karma w dobrej cenie.

Składniki analityczne:najlepsza karma mokra dla psów

białko: ok. 7% 

tłuszcz: ok. 5%

popiół: ok. 2,2%

włókno: ok. 0,3%

wilgotność: 84%

węglowodany: ok. 1,3% (mało – dobrze)

CENA: około 6 zł/400 gramów – Kliknij tutaj, aby kupić

Pamiętajcie jednak, że w przypadku karm mokrych wartości składników analitycznych będą dużo niższe niżeli w karmach suchych. Aczkolwiek to tylko pozory. Spójrzcie jak wysoka jest wilgotność w karmach mokrych! W związku z tym gdybyśmy przeliczyli te procenty na zawartość w suchej masie, ilość wyszłaby dużo wyższa niż w karmach suchych. Wszystko wyjaśniłam tutaj: Karma sucha a mokra – porównuj ich składy mądrze!

4. ANIMONDA GRAN CARNO

Jedna z najczęściej kupowanych karm, w czasach gdy pracowałam w sklepie zoologicznym. I nic dziwnego! Precyzyjny skład – wszystko podane co do procenta. Duża zawartość mięsa i produktów zwierzęcych – około 68%. I żadnych zbędnych dodatków. Poza tym składniki analityczne na super poziomie i wiele ciekawych smaków do wyboru. Naprawdę polecam!

Składniki analityczne:najlepsza karma mokra dla psa

białko: ok. 11%

tłuszcz: ok. 8,5%

popiół: ok. 1,8%

włókno: ok. 0,5%

wilgotność: 77%

węglowodany: około 1,2% (mało, dobrze!)

CENA: około 6 zł/400 gramów – Kliknij tutaj, aby kupić

3. JOHN DOG

Myślałam, że niewiele osób zna tę markę, a tu proszę – ponad 60 tysięcy polubień na Facebooku! I coraz częściej spotykam karmy John Dog w sklepach zoologicznych. Bardzo się cieszę z tego powodu, ponieważ to naprawdę dobre jakościowo produkty.

Największą zaletą jest to, że to Polska firma! Z polskich produktów, czyli kupując John Doga wspieramy polską gospodarkę. Poza tym inne plusy to: czytelny skład, ciekawe smaki i wysoka zawartość mięsa. A jeszcze mają serię PREMIUM, w której znajdziemy 98% składników pochodzenia zwierzęcego. Brawo!

Składniki analityczne:najlepsza karma mokra dla psa

białko: ok. 10,9%

tłuszcz: ok. 6,7%

popiół: ok. 2,5%

włókno: ok. 0,5%

wilgotność: 75%

węglowodany: 4,4%

CENA: około 8 zł/400 gramów – Kliknij tutaj, aby kupić

Jeżeli Cię przekonałam, to tutaj łap link do sklepu John Doga: klik!

2. WOLF OF WILDERNESS

Ogromny plus za to, że są to karmy monoproteinowe. Jak jest napisane, że w karmie jest dzik, to jest tam tylko dzik! Jak renifer to tylko renifer! Oczywiście mówię tutaj o składnikach zwierzęcych, bo poza nimi są jeszcze produkty roślinne. Aczkolwiek ich jest raczej niewiele. Ponadto bardzo czytelny skład. Świetna robota!

Składniki analityczne:wolf of wilderness

białko: ok. 10,3%

tłuszcz: ok. 7,2%

popiół: ok. 2,0%

włókno: ok. 0,4%

wilgotność: 75%

węglowodany: 5,1%

CENA: około 7 zł/400 gramów – Kliknij tutaj, aby kupić

1. ALPHA SPIRIT

Dlaczego akurat ta karma zajmuje zasłużone pierwsze miejsce? Jest to najlepsza karma mokra dla psa, ponieważ jako jedyna z listy (!) w składzie ma przewagę mięsa mięśniowego nad podrobami. Tak naprawdę właśnie tak to powinno wyglądać w każdej karmie. Jednakże prawda jest taka, że to od razu odbija się na cenie produktu. A ona może Was do niej zniechęcić. Tak czy siak: to najlepsza karma mokra dla psa i inni producenci powinni brać z niej przykład w kwestii doboru składników.

Składniki analityczne:alpha spirit

białko: ok. 9%

tłuszcz: ok. 4,5%

popiół: ok. 2,5%

włókno: ok. 0,5%

wilgotność: 81%

węglowodany: 2,5%

CENA: około 12 zł/400 gramów – Kliknij tutaj, aby kupić

Podsumowanie

Zdaję sobie sprawę, że są jeszcze inne dobre karmy mokre dla psów. Aczkolwiek akurat te przyciągnęły najbardziej moją uwagę. Dlatego je wybrałam i Tobie również je polecam! Jeśli jednak chcesz się podzielić innym odkryciem – pisz śmiało w komentarzu!

Ściskam, Kasia

Follow my blog with Bloglovin

.

Leave a Comment