Najlepszy szampon dla psa – lista #5NAJ

Czym powinien się charakteryzować najlepszy szampon dla psa? Jak wybrać najlepszy szampon dla swojego psa? Czy wyższa cena oznacza lepszą jakość? Właśnie znalazłeś odpowiedź na wszystkie te pytania! Przedstawiam gotową listę #5NAJ – najlepszy szampon dla psa!

najlepszy szampon dla psa lista

Ilość rodzajów, kolorowych etykiet i właściwości szamponów dla psów powoli sięga ilości szamponów dla ludzi. Półki w sklepach zoologicznych zaczynają uginać się pod ilością dostępnych towarów. Jednak jak wybrać ten najlepszy? Zacznijmy jednak od tego czy szampon dla psa jest Ci w ogóle potrzebny.

Czy potrzebny Ci szampon dla psa? 

Spójrzmy na tryb życia psów. Po pierwsze wychodzą na spacery kilka razy dziennie. Tam, w zależności od terenu, czekają na psa różne niespodzianki, które aż proszą żeby się w nich wytarzać: błoto, kałuża, odchody innego zwierza. Nie mówiąc o innych nierozerwalnych częściach podwórka, takich jak piasek, kurz czy bytujące wszędzie mikroorganizmy i pasożyty, które nawet bez tarzania się w nich wylądują na sierści czworonoga.

Ponadto psy nie myją swojej sierści kilka razy dziennie (tak jak koty). Nie są również przesadnie schludnymi zwierzętami i raczej nie przeszkadza im brudne otoczenie. Nie należy również zapominać o  rogowaceniu naskórka, który zbiera się na powierzchni skóry.

Z powyższego mogłoby wynikać, że powinniśmy kąpać psa tak naprawdę po każdym spacerze, a już minimum raz dziennie! Ale czy tak jest naprawdę?

Jak często kąpać psa?

Psa nie należy kąpać zbyt często, ponieważ możemy zniszczyć mu w ten sposób jego barierę ochronną na skórze. Wszelki mniejszy brud i kurz można spróbować usunąć szczotką, wilgotnym ręcznikiem lub mokrymi chusteczkami przeznaczonymi dla psów. To nie zmienia jednak faktu, że kąpiel od czasu do czasu jest jak najbardziej wskazana.

Wszystko jednak zależy od trybu życia psa, jego wieku i aktywności. Bowiem psy przebywające większość roku na dworze, muszą mieć bogatą barierę ochronną na skórze, aby chroniła go przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. W związku z tym takie psy zaleca się kąpać tylko raz – dwa razy w roku.

Co innego tyczy się małych, kanapowych piesków, które mogą być kąpane nawet raz w miesiącu lub częściej. One mniej czasu spędzają na dworze, jednak zawsze coś na tej sierści do domu przyniosą. Warto więc częściej porządnie oczyścić sierść u takiego psa.

Potrzeby Twojego psa = błyszcząca sierść, kwiatowy zapach i miękkość w dotyku ??

Czy naprawdę sądzisz, że Twojemu psu zależy na tym, aby miał lśniącą sierść, pachniał różami i był mięciutki w dotyku? Chyba jednak ja i Twój pies myślimy inaczej. Przy wyborze szamponu skupmy się więc na tym, aby spełniał on swoje główne zadanie: czyli aby dobrze czyścił!

Czym powinien odznaczać się najlepszy szampon dla psa?

  • być wyprodukowany na bazie składników naturalnych
  • mieć odpowiednie pH – wyższe niż w przypadku szamponów dla ludzi
  • nie może podrażniać skóry, ani wysuszać jej czy nadmiernie natłuszczać
  • powinien dobrze się spłukiwać
  • nie powinien zawierać w swoim składzie parabenów, barwników, perfum, alkoholu, SLS lub SLES
  • im krótszy będzie miał skład, tym lepiej
  • być bezzapachowy lub o delikatnym zapachu – aby nie podrażniał węchu psa
  • musi być odpowiedni dla danego wieku psa – inny powinien być szampon dla szczeniaka, a inny dla seniora

Wszystko jasne? To przejdźmy do listy #5NAJ -Najlepszy szampon dla psa!


Koniecznie zajrzyj to pozostałych list rankingowych #5NAJ!


#5NAJ – Najlepszy szampon dla psa

5. Attitudeattitude

Jedna z najdroższych pozycji na liście, ale jakość kosztuje! Ten produkt nie tylko dba o skórę i sierść Twojego psa, ale również o środowisko! Bowiem produkty, z których wytwarzany jest szampon, posiadają certyfikację EcoLogo, uznawaną na całym świecie i nadawaną produktom, które spełniają najbardziej rygorystyczne standardy dotyczące ochrony środowiska jak i zdrowia człowieka. Szacunek!

Cena: około 50 złotych/250 ml

4. Wildwash Pro (koncentrat)wildwash pro

Głęboko oczyszczający szampon w formie koncentratu. W składzie posiada takie perełki jak miętę pieprzową, rozmaryn i trawę cytrynową. Na bazie naturalnych składników. Cena może odstraszać, pamiętaj jednak, że to koncentrat. Z 300 ml koncentratu WildWash Pro otrzymasz około 10 litrów szamponu, co powinno wystarczyć Ci na około 10 myć dużego psa oraz na około 20 myć małego psa lub kota.

Cena: około 67 złotych/250 ml

3. Miodowa Mydlarnia szampon w kostcemiodowa mydlarnia

Coś zupełnie nowego w świecie produktów dla zwierząt – kosmetyki naturalne w formie kostki. Miodowa Mydlarnia stworzyła nowoczesny kosmetyk w duchu eco-friendly i zero-waste. Bezzapachowy, delikatny i idealny dla alergików. Natura na dobre wkracza do kosmetyków dla zwierząt – tak trzymać!

Cena: 42 złote/80 g

2. Super Benoszampon dla psa super beno

Kolejny produkt stworzony na bazie składników naturalnych z delikatną formułą myjącą. Ponadto w świetnej cenie! Świetna pozycja dla opiekunów psów wszystkich ras.

Cena: około 18 złotych/250 ml

1. totobinajlepszy szampon dla psa

Oto on. Najlepszy szampon dla psa. Bardzo podoba mi się polityka firmy totobi. Szampony dla psów są naturalne, wegańskie, hipoalergiczne, testowane na ludziach i produkowane w Polsce! Oprócz tego, zamawiając kosmetyk możesz wpisać imię swojego pupila. Dzięki temu opakowanie będzie podpisane jego imieniem!

Cena: około 30 złotych/250 ml

Podsumowanie

Na koniec chciałabym dodać, że wysoka cena nie zawsze idzie z super jakością. Wiele „super” produktów sprzedawanych w sklepach zoologicznych, osiąga bardzo wysokie ceny, bo na przykład są to szampony serii groomerskiej. Pragnę przypomnieć, że od groomera pies ma wyjść wielce błyszczący, pachnący i mięciutki, a już ustaliliśmy, że psu to raczej niepotrzebne.

Postaw więc raczej na dobry skład i odpowiednie właściwości, a mniej kieruj się samą ceną!

Ściskam, Kasia

Follow my blog with Bloglovin

.

Leave a Comment