Najlepszy żwirek dla kota – ranking #5NAJ

Ten, kto jest opiekunem kota już jakiś czas na pewno potwierdzi, że odpowiedni żwirek w kuwecie mocno ułatwia harmonijne współżycie z kotem. Jaki jest zatem najlepszy żwirek dla kota? Sprawdź mój ranking.

Najlepszy żwirek dla kota
Co znajdziesz w artykule?

Zanim przejdziemy dalej muszę na samym początku coś wyjaśnić. To bardzo ważne, więc proszę o skupienie!

Pamiętaj – żwirek przede wszystkim powinien pasować kotu. W tym wypadku Ty i Twoje potrzeby schodzą na troszkę dalszy plan. Choć nie twierdzę, że są całkowicie bez znaczenia (w końcu po coś powstał ten wpis). Jednak na podstawie opisów danego żwirku możesz stwierdzić, czy taki rodzaj będzie pasował Twojemu kotu. Tak to działa.


Dokładne opisy rodzajów dostępnych żwirków oraz zasady wyboru żwirku dla danego kota znajdziesz w artykule: Jaki żwirek wybrać?


Po drugie: pamiętaj, że każdy kot jest inny. Jeden jegomość będzie preferował żwirek drobniejszy, drugi jegomość nie pogardzi większymi kawałkami. Choć istnieją ogólne zasady i preferencje wyboru żwirku, to zawsze ostatnie słowo zależy od konkretnego kota.

Po trzecie: musisz wiedzieć, że lista poniżej to subiektywny ranking. To wiąże się z tym, co napisałam wyżej. Czyli podane żwirki poniżej podpasywały akurat mojego kotu. W dalszej kolejności podpasowały również mnie, dlatego się tutaj znalazły. Jednakże wiem, że wiele kociarzy podziela moje opinie, dlatego mam nadzieję, że mimo wszystko ranking nada się dla Ciebie i Twojego kota.

Jaki powinien być najlepszy żwirek dla kota?

Przede wszystkim powinien być odpowiedni dla kota. Ustaliliśmy to już wyżej, ale warto powtórzyć to kilka razy. Bowiem zły dobór żwirku może skończyć się problemami kuwetowymi. Dlatego postaraj się poznać preferencje Twojego kota i to pod niego dobrać rodzaj żwirku.


Problemy kuwetowe? Sprawdź jak je rozwiązać: Kot załatwia się poza kuwetą – co robić?


Ponadto dobry żwirek to taki, który możliwie jak najmniej się pyli, dobrze chłonie wilgoć i zapachy, nie przykleja się do łapek i tym samym nie roznosi się po domu.

Oprócz tego powinien być miękki dla delikatnych łapek kota oraz być dla niego w pełni bezpieczny. Jeśli do tego nie będzie kosztował fortuny, tym lepiej 😉

Które żwirki według nas spełniły podane kryteria? Przejdźmy do rankingu!

Ranking #5NAJ – Najlepszy żwirek dla kota

5. Benek Super CornCAT

żwirek dla kota benek corn

Naturalny, roślinny żwirek dla kota wyprodukowany z kukurydzy. Jest zaskakująco chłonny i przyjemnie pachnie (bardzo neutralnie). Oprócz tego jest dość lekki. Jednakże dość mocno się pyli.

U nas nie zagościł na dłużej, ponieważ zarówno kot, jak i królik próbowały go skubać. Nie chciałabym, aby ich przewód pokarmowy zatkał się od żwirku, dlatego musiałam go zmienić. Aczkolwiek może u Ciebie kot nie wpadnie na ten pomysł, dlatego dodałam go na listę.

Cena: około 25 zł/10 litrów – W dobrej cenie kupisz tutaj

4. Cat’s Best Original

cat's best orginal

Bardzo popularny żwirek. Wyprodukowany z włókien drewnianych, znany i lubiany przez wielu opiekunów i ich kotów. Dostępny w kilku wersjach, na moim rankingu znalazły się aż dwie różne pozycje tej firmy.

Wersja Original to po prostu bezzapachowy żwirek zbrylający. Nie pyli się za bardzo, choć wydaje mi się, że to zależy od konkretnej partii produktu. Jest delikatny dla łapek i nie przykleja się do nich.

Cena: około 30 zł/10 litrów – W dobrej cenie kupisz tutaj

3. Cat’s Best Sensitive

cat's best sensitive żwirek

Tutaj wersja dla tych najbardziej wrażliwych kotów. Ta opcja ma wyjątkowo drobne cząsteczki, które nie powinny przeszkadzać kotom o najbardziej delikatnych łapkach. Oprócz tego zachowała wszystkie inne cechy pozostałych żwirków Cat’s Best. Nas na dłuższą metę zniechęciła trochę cena.

Cena: około 35 zł/10 litrów – W dobrej cenie kupisz tutaj

2. Prezent dla kota

żwirek prezent dla kota

Bardzo dobry żwirek dla kota w bardzo dobrej cenie. Stosowaliśmy go przez długi czas, a jego pełną recenzję możesz przeczytać tutaj: Prezent dla Kota. Ostatnio robimy od niego przerwę, ale na pewno jeszcze powrócimy do tej opcji. Z tego co wiem, dostępny jest tylko w większych pakietach (min. 4 x 5 kg żwirku).

Cena: około 12 zł/10 litrów – W dobrej cenie kupisz tutaj

1. Super Benek

najlepszy żwirek dla kota benek

Jeden z królów na rynku żwirkowym. Żwirki bentonitowe od dawna są tymi ulubionymi, zarówno moimi jak i Koleżkota. Benek daję nam czystość, brak nieprzyjemnych zapachów i wydajność. To aktualnie nasz numer jeden!

Cena: około 20 zł/10 litrów – W dobrej cenie kupisz tutaj

Podsumowanie

Miejsce w rankingu jest podyktowane w naszym przypadku długością stosowania danego żwirku. Wypróbowaliśmy je wszystkie, ale to żwirek z pierwszego miejsca króluje do tej pory w naszej kuwecie. A jaki żwirek króluje u Ciebie? 🙂

Ściskam, Kasia

Follow my blog with Bloglovin

.

Leave a Comment