Dlaczego warto mieć psa?

Jeżeli zastanawiasz się dlaczego warto mieć psa, to mam nadzieję, że ten wpis rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości. Pewnie nawet nie zdajesz sobie sprawy, ilu rzeczy pies może Cię nauczyć. I to bezinteresownie!

dlaczego warto mieć psa

Na pytanie dlaczego warto mieć psa odpowiem oczami właścicielki jednego z nich. I to z całkiem długim stażem, ponieważ moja psina ma już 12 lat. Dlatego będzie to dość subiektywna opinia. Aczkolwiek mam nadzieję, że wielu psiarzy potwierdzi moje słowa 😉


Jeżeli chcesz poznać mojego psa to zapraszam Cię tutaj: West Highland White Terrier – wszystko o rasie


Dlaczego warto mieć psa?

Dla niektórych banalne pytanie, a dla innych bardziej skomplikowana kwestia. Jednakże mam nadzieję, że po tym wpisie nikt nie będzie miał więcej wątpliwości. Nie znajdziesz tutaj starych śpiewek typu „pies to najlepszy przyjaciel człowieka, dlatego trzeba mieć psa”. Dam Ci coś więcej. Będzie to lista rzeczy, których możesz się nauczyć dzięki posiadaniu psa. Wszystkich sama doświadczyłam, więc wiem co mówię!

Przejdźmy zatem do tego, czego może nauczyć Cię pies:

Dyscypliny i odpowiedzialności

Jeżeli pies został nauczony wychodzić na spacer trzy razy dziennie, to nie ma zmiłuj. Trzy razy to trzy razy! Choćbyś miał zawalony dzień mnóstwem obowiązków, z psem trzy razy wyjść musisz. I to najlepiej o określonych porach. To samo tyczy się czasu i ilości podawanych posiłków.

Nie wspominając o kontrolnych wizytach u weterynarza, szczepieniach i odrobaczaniu, które mają swoje ustalone terminy raz lub kilka razy w roku. Konieczny będzie kalendarz, w którym to wszystko pozapisujesz. A przynajmniej w moim przypadku jest konieczny, ponieważ ja nie jestem w stanie zapamiętać tych wszystkich terminów. Jedno jest pewne: mając psa w domu, cała rodzinka chodzi jak w zegarku!

Wstawania rano

Lubisz sobie pospać do 10? Koniecznie spraw sobie psa! Bardzo szybko oduczy Cię marnowania poranków na leniuchowaniu w łóżku. Świątek, piątek czy niedziela, pies nie odpuści Ci porannego spaceru. Wiecie ile rzeczy można zrobić do godziny 10, gdy się wstanie o 6 rano? MNÓSTWO!


A może jesteś ciekawy czy warto mieć kota? Wówczas sprawdź koniecznie wpis: Kot w domu, czyli czy warto mieć kota


Nawiązywania nowych kontaktów

Jeżeli swoich sąsiadów widujesz bardzo sporadycznie i takie spotkania kończą się na krótkim „dzień dobry” na klatce schodowej, pies pozwoli Ci to zmienić. Nie ma lepszego tematu do rozmów, niż słodki pies przy Twojej nodze!

Poza tym na spacerach, treningach czy specjalnych wybiegach możesz spotkać mnóstwo psiarzy, z którymi szybko znajdziesz wspólny język. Uwaga! Może się to skończyć przyjaźnią na całe życie lub miłością od pierwszego wejrzenia!

Planowania

Prawda jest taka, że posiadanie psa to koniec spontaniczności. Odpadają nagłe piątkowe postanowienia wyjazdu na weekend. Ale nie musi to oznaczać nic złego! Dzięki temu możesz opanować sztukę wczesnego planowania i organizacji do perfekcji.

dlaczego warto mieć psa czyli czego może Cię nauczyć pies

Nie marnowania jedzenia

Ten schabowy, który leży od czterech dni w lodówce, nie wygląda już zbyt zachęcająco, prawda? Teraz nie musisz go wyrzucać do śmieci, mając przy tym wyrzuty sumienia. Twój pies z ogromną radością pozbędzie się tego problemu! 

To samo dotyczy kotleta na podłodze. W trzy sekundy nie będzie po nim śladu.

Regularnego sprzątania

Latająca wszędzie sierść i piach w przedpokoju wniesiony na łapach po spacerze to częsty widok w psim domu. Jeżeli nie chcesz aby ten piach rozniósł się po całym mieszkaniu, musisz to regularnie sprzątać. A jak już odkurzasz przedpokój, to odkurzysz wszystko. Zanim zdążysz mrugnąć, cały dom będzie posprzątany!

A że jutro znowu pojawi się piach i sierść… Regularność to klucz to sukcesu!

Maksymalnego wykorzystywania wolnych chwil

Wracasz wykończony po całym dniu pracy, musisz wyjść z psem, ugotować obiad, ogarnąć chałupę i dopiero wtedy masz chwilę dla siebie… Nie tak prędko! Pies, który cały dzień spał czekając aż wrócisz do domu, nie da Ci teraz wytchnienia. Musi rozładować energię zabawą. Dlatego łapiesz ten drugi koniec sznurka i mimo zmęczenia bawisz się ze swoim kochanym psem. Po godzinie zabaw, w końcu masz 30 minut przed snem na moment tylko dla siebie. Wykorzystasz go mądrze, jestem pewna.

Dzielenia łóżka na trzech

Jak łóżko dwuosobowe podzielić na trzech? To proste – Ty i Twój partner dostajecie 50%, a pies drugie 50%. Sprawa załatwiona! A wydawało się to takie niemożliwe… 😉

 

Podsumowanie

Mam nadzieję, że udało mi się odpowiedzieć na pytanie „dlaczego warto mieć psa?”. W związku z tym nie musisz się już dłużej zastanawiać. Szybko spraw sobie psa i niech będzie Twoim nauczycielem!

Ściskam, Kasia

Follow my blog with Bloglovin

.

Leave a Comment