Mój super zwierzak! Goście na blogu

Zupełna nowość na Zwierzęcym blogu! Zaczynamy serię „Mój super zwierzak”, gdzie to Wy przejmujecie pałeczkę na stronie. A konkretniej to Wasze zwierzaki, które zostają gwiazdami wpisu! Przecież każdy pupil zasługuje na przedstawienie go światu, nie sądzisz? 🙂

mój super zwierzak

Niedawno na Zwierzęcym Facebooku pojawił się rebus, którego hasło zapowiadało zmiany na blogu. Zadaniem dla czytelników było odgadnięcie hasła oraz tego, jakich zmian na blogu może się tyczyć. Trzy osoby prawidłowo odgadły hasło „Zwierzęcy punkt widzenia” i wymyśliły bardzo kreatywne odpowiedzi dotyczące blogowych zmian.

Moi wspaniali czytelnicy swoimi komentarzami zasugerowali mi z czym nowa nazwa bloga się im kojarzy. Padały takie odpowiedzi jak:

  • Różnice w postrzeganiu świata przez zwierzęta
  • Wyjaśnianie zachowań zwierząt i ich potrzeb
  • Porady behawioralne
  • Opisy świata zwierząt
  • I oczywiście mój konik: ZWIERZĘCY PUNKT WIDZENIA na to, czym karmimy nasze zwierzęta

Te odpowiedzi okazały się tak inspirujące, że zapragnęłam podziękować wszystkim biorącym udział w zabawie. Z tego powodu w pierwszej serii „Mój super zwierzak” wezmą udział zwycięzcy rebusowego konkursu! Mam nadzieję, że taka forma nagrody okaże się dla każdego zadowalająca i wartościowa 🙂

Seria – Mój super zwierzak

Każdy zwierzak jest wyjątkowy. Każdy na pewno ma swoje charakterystyczne zachowania i zwyczaje. Na pewno każdy zwierzak zasługuje na przedstawienie jego historii! W związku z tym wymyśliłam i stworzyłam serię „Mój super zwierzak”, abyś mógł opisać swojego ukochanego pupila i przedstawił go światu! Stąd teksty w tej serii będą pisane z punktu widzenia właściciela, ponieważ to przecież Wy najlepiej znacie swoje pupile.

Ze względu na sporą ilość czytelników bloga, a tym samym sporą ilość pupili do opisania, na razie możliwość udziału w serii otrzymają zwycięzcy konkursów. Zapraszam zatem do śledzenia naszego Facebooka oraz Instagrama, gdzie będą pojawiały się co jakiś czas quizy, rebusy i inne zagadki 😉


Wpisy z tej serii będą pojawiały się na przemian z seriąO rasie!


Tymczasem przedstawiam Państwu dzisiejsze super zwierzaki – dwie piękne kotki, uroczego kocurka oraz wielce urodziwą suczkę 🙂

Mój super zwierzak – Kaja, Krówka i Kora oraz Frelek

Kaja

„Jeśli chodzi o mojego psa, to jest psem przygarniętym, wyrzuconym przez kogoś gdy była jeszcze szczeniakiem (ok. 3-4 miesięcy). Imię: Kaja. Mieszaniec najprawdopodobniej owczarka belgijskiej z czymś innym, tak przynajmniej stwierdził weterynarz. 🙂 W tym momencie ma prawie 3 lata.

Jeśli chodzi o charakter to zdecydowane ADHD. 🙂 Pełna energii, uwielbia długie spacery i chyba jak każdy pies bieganie za piłką (bardziej za rzucanymi śnieżkami, których teraz niestety brak), zaczepianie kaczek na spacerach, bieganie za kotami (żadnemu nie zrobiła krzywdy) no i oczywiście wylegiwanie się na słońcu i rozrzucanie po domu swoich pluszaków .🙂 Waży około 25kg. Przyjaźnie nastawiona do każdego, nowego gościa w domu nie odstępuje na krok. 🙂” – Dawid.

Kaja

Krówka i Kora

„Jak się zaczęło z Krówką i Korą? Wraz z Narzeczonym poszliśmy do schroniska w Dobrej po wymarzonego małego rudzielca. Na miejscu okazało się, że rudych kotków nie ma, ale jest taki jeden, który bardzo polubił mój naszyjnik kulkę i zabawę z ludźmi. Spojrzeliśmy po sobie porozumiewawczo i w tym samym czasie Pani ze schroniska powiedziała, że tam w kącie siedzi siostra biało-czarnej kotki. Lekko w szoku wyszliśmy przedyskutować temat. Ale jak to? 2 koty zamiast 1? Czarno-białe zamiast rudzielca? Ok, adoptujemy!

Tak zaczęła się nasza, już 2,5 letnia, przygoda z siostrami. Przywiezione z Zakładów Chemicznych z Polic był całe brudne, oblepione pyłem. Po kilku tygodniach trafiły pod nasz dach i tak od sierpnia 2017 nie możemy już w spokoju zjeść obiadu, poczytać książki na fotelu, czy odstawić zakupów. I to jest pięknie. Krówka zasypia z nami w łóżku, a Kora zawsze towarzyszy nam na kolanach (lub na laptopie) podczas odpoczynku na kanapie. Adoptuj, nie kupuj, a zwierzaki odwdzięczą się miłością.” – Martyna.

krówka i kora

Frelek

„Frelek Hydraulik, urodzony pod koniec lipca lub na początku sierpnia 2019. Pojawił się w naszym domu nieoczekiwanie. Usłyszałam, że do hali z warsztatami samochodowymi zostało przyniesione małe kocię w celu odstraszania szczurów. Kiedy zobaczyłam jego zdjęcie, nie mogłam już przestać myśleć o malutkiej kuleczce oderwanej tak wcześnie od matki i nocującej samotnie w brudnym, ciemnym warsztacie.

Podobno kiedy ktoś puka do drzwi, koty się chowają. A Freluś zbiega po schodach na złamanie karku i albo czeka obok w nadziei na kolejną paczkę albo czmycha na zewnątrz po suche źdźbło wysokiej trawy. Jego ulubioną zabawą jest gra w piłkę nożną kulką z folii aluminiowej, a pasją hydraulika. Intensywnie obserwuje wodę płynącą strumyczkiem i wydającą intrygujące odgłosy w odpływie. Często w nocy wywabia mnie z pokoju płaczliwym głosem, po czym wskakuje do wanny i patrzy mi w oczy w oczekiwaniu na ponowne odkręcenie kranu.” – Jagna.

frelek mój super zwierzak

 

Każdy z wyjątkową historią i wspaniałymi opiekunami. Niezwykle się cieszę, że mogę gościć na blogu tak cudowne zwierzaki. Dziękuję, że podzieliliście się z nami opisem Waszych pupili! Wszystkie są niesamowite! ❤ Ty i Twój zwierzak jesteście super! 🙂

Ściskam, Kasia

Follow my blog with Bloglovin

.

Leave a Comment