Devon Rex, czyli o kocie z charakterem psa

Koty rasy Devon Rex cechują się wyjątkową urodą oraz ciekawym charakterem, dzięki czemu mają wielu miłośników zarówno w naszym kraju jak i na świecie. Mówi się o nich jako o psach w ciele kota. Sprawdźmy dlaczego!

Devon Rex opis rasy

Devon Rex, czyli pies w ciele kota?

Skąd wzięło się stwierdzenie mówiące, że Devon Rexy są psami w ciele kota? To za sprawą ich charakteru, który wśród kotów nie jest spotykany bardzo często. Bowiem koty rasy Devon Rex są niezwykle towarzyskie i bardzo przywiązują się do swojego właściciela.

Ponadto potrafią merdać ogonami z zadowolenia, podobnie jak psy. Jakby tego było mało, to uwielbiają wychodzić na spacery na smyczy oraz aportować! Oczywiście do tego często potrzebna jest odrobina czasu, aby kot mógł się przyzwyczaić chociażby do smyczy, ale jeśli chcemy mieć psa i kota w jednym to Devon Rex będzie strzałem w dziesiątkę! 😉

Wygląd ogólny Devon Rexów

Reksy dewońskie to koty o orientalnym wyglądzie, drobne i smukłe. Mimo swych niedużych wielkości, są kotami dobrze umięśnionymi, a więc ważą więcej niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Mają wielkie i głęboko osadzone uszy oraz duże i szeroko rozstawione oczy w kształcie migdałków. Te wielkie oczy w połączeniu ze smukłym ciałem sprawiają, że wiele osób porównuje Dovony do E.T. Wpływa na to również długa szyja. Długie są także nogi i ogon.

Koty tej rasy mają jeszcze jedną charakterystyczną cechę – ich ciało pokryte jest krótkim i pofalowanym futerkiem, bardzo miękkim w dotyku. Spotykane są prawie wszystkie umaszczenia.

devon rex


Wolisz koty bardziej puchate i z większą ilością sierści? Poczytaj o rasie Ragdoll!


Devon Rex – charakter

Jak już wspomniałam wyżej, Devon Rexy to koty niezwykle towarzyskie, domagające się pieszczot na każdym kroku. Szybko przywiązują się do właściciela i podążają za nim krok w krok. Lubią wskakiwać na kolana i domagać się głaskania. Bardzo źle noszą samotność, za to lubią towarzystwo innych zwierząt: drugiego kota lub psa.

Dodatkowo koty te są odważne i lubią być w centrum zainteresowania. Najczęściej uwielbiają gości w domu, których od razu wylewnie witają u progu. Ponadto jak większość kotów, lubią obserwować wszystko z góry. Stąd ważne jest zapewnienie im wysoko zamocowanych półek lub kocich drzewek.

Pielęgnacja

Devony to rasa bardzo prosta w utrzymaniu. Ze względu na ich krótkie futerko, prawie w ogóle nie linieją. Dzięki temu nie wymagają również regularnego wyczesywania. Wystarczy raz na jakiś czas przetrzeć kota miękka szmatką lub po prostu często głaskać 😉

Jako kot orientalny, Devon Rex może być wrażliwy na niskie temperatury i wilgoć. Konieczne jest zatem trzymanie go w domu.

Warto zadbać o ich duże oczy i uszy, odpowiednio je czyszcząc. Ponadto koty te obowiązują pozostałe regularne zabiegi, takie jak obcinanie pazurów czy czyszczenie zębów.

Podsumowanie

Koty rasy Devon Rex będą idealne dla osoby szukającej pieszczocha, który potrafi sam z siebie przybyć na kolana właściciela w poszukiwaniu miziania. Jest to rasa oddana właścicielowi, towarzyska i o ciekawym wyglądzie nie wymagającej skomplikowanej pielęgnacji. Jak dla mnie same plusy!

Ściskam, Kasia

Follow my blog with Bloglovin

.

Leave a Comment