O mnie

Witaj!

Katarzyna Pszczoła TiggerBlogTo ja – Kasia Kazimierska (do niedawna Pszczoła) – dziewczyna od zawsze zakochana w zwierzętach. A to jest mój Zwierzęcy blog.

Miłość do zwierząt jest we mnie odkąd pamiętam. W moim domu zawsze były zwierzęta i już nie wyobrażam sobie życia bez nich. Obecnie jestem szczęśliwą posiadaczką kota oraz królika. Każde z nich kocham tak samo mimo różnic jakie je dzielą. I nie mam tutaj na myśli tylko różnic gatunkowych, ale także tych związanych z ich charakterem, potrzebami czy pielęgnacją.

Ze zwierzętami jest związane również moje wykształcenie – w 2018 roku uzyskałam tytuł inżyniera zootechniki i już rok później zostałam magistrem 😉 Ponadto w międzyczasie ukończyłam technika weterynarii. Napisałam już kilka artykułów o tematyce zwierzęcej, zrobiłam trochę badań, ale dalej czuję niedosyt. Dlatego teraz rozpoczęłam dalszą karierę naukową w Szkole Doktorskiej. Jeśli dobrze pójdzie to za cztery lata uzyskam tytuł doktora, który zdobędę w Pracowni Żywienia Zwierząt i Żywności. W tym czasie mam zamiar dogłębnie sprawdzić karmy dla psów i kotów pod względem bezpieczeństwa. Szczegóły wkrótce 🤗

 

Idąc dalej, moja poprzednia praca również była związana ze światem zwierzęcym. Pracowałam w sklepie zoologicznym i niemal codziennie miałam możliwość obracania się wśród artykułów dla zwierząt. Dzięki temu jestem w miarę zorientowana w produktach dostępnych na rynku oraz w potrzebach właścicieli zwierząt. Będzie to częsty temat na blogu!

 

Kasia Kazimierska Zwierzęcy Punkt Widzenia

Moim hobby są oczywiście zwierzęta – te małe (psy, koty, króliki) i te nieco większe (przede wszystkim konie) 😉 Drugą rzeczą, która sprawia mi wiele frajdy jest robienie zdjęć i ich obróbka. Na razie w fotografii jeszcze raczkuję, ale mam zamiar pogłębiać swoją wiedzę w tym temacie, ponieważ bardzo ciągnie mnie do aparatu. Poza tym uwielbiam smaczne jedzenie, zwiedzanie nowych miejsc, ciekawe seriale i muzykę.

 

Postanowiłam założyć bloga by móc podzielić się z Tobą moją (jeszcze skromną) wiedzą. Skupię się tutaj głównie na żywieniu naszych pupili, ale nie zabraknie też wpisów o zdrowiu czy pielęgnacji, jak i również o moich zwierzakach. Ponadto częstym tematem będą moje wyniki badań do pracy doktorskiej, jak już tylko je uzyskam w laboratorium 😋 Moim głównym celem jest przekazywanie wiedzy w jak najprostszy sposób. Będzie przejrzyście, ciekawie i ładnie!

Zapraszam!